konsultacja online chat online Blog

Masaż

MASAŻ KLASYCZNY (LECZNICZY)

Znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od potrzeb masaż może być wykonywany w formie zabiegu częściowego (działanie tylko na konkretną część ciała, np. kończynę, plecy, kark, brzuch, …) lub całościowego (działanie na całe ciało). Działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Zabiegi masażu w Szczecinie w Klinice Exceldent wykonywane są przy użyciu oliwki lub kremu do masażu. Podczas masażu stosowane są naprzemiennie różne techniki: rozcieranie, głaskanie, oklepywanie, wyciskanie, ugniatanie, wstrząsanie i wibrację. Zabieg odpręża, relaksuje i poprawia samopoczucie; ma dobroczynny wpływ na cały organizm pacjenta tłumaczy specjalistka z Exceldent ( zabiegi masażu Szczecin).

Wskazania:

  • skrzywieniach kręgosłupa i wadach postawy,
  • zwyrodnieniach kręgów szyjnych, piersiowych, lędźwiowych, krzyżowych,
  • chorobach reumatycznych będących w fazie remisji,
  • ogólnych napięciach, blokadach i zanikach mięśniowych,
  • długotrwałym unieruchomieniu,
  • porażeniach połowiczych po udarach, paraliżu itp.,
  • wiotkości skóry i zaburzeniach jej ukrwienia,
  • w zapaleniach nerwów obwodowych,
  • bezsenności, migrenach,
  • depresji, stanach lękowych i stresie.

MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż przy użyciu aromaterapeutycznych olejków połączonych z zastosowaniem wschodnich technik masażu; działa niezwykle relaksująco, wycisza organizm, pomaga pozbyć się ujemnych efektów stresu. Celem wykonywania takiego zabiegu jest relaksacja zarówno poszczególnych mięśni, jak i ogólne odprężenie, rozluźnienie, uspokojenie oraz rewitalizacja pacjenta.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny

Zabiegi masażu w Szczecinie (Klinika Exceldent) pobudzają skórę i mięśnie, przywracają prawidłowy rytm serca, poprawiają krążenie krwi. Dzięki nim ustępują dolegliwości związane ze stresem życia codziennego: różnego rodzaju bóle głowy, zaburzenia koncentracji, wycieńczenie organizmu.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY I WYSZCZUPLAJĄCY

Masaż całego ciała z zastosowaniem specjalnych technik masażu opartych na rozcieraniu, ugniataniu oraz oklepywaniu ciała; daje efekt ujędrnienia, większej sprężystości skóry oraz
redukcję cellulitu. Jest połączeniem masażu klasycznego i delikatnego drenażu limfatycznego.

Masaż antycellulitowy i wyszczuplający

Masaż antycellulitowy i wyszczuplający

Powoduje rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, usuniecie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Modeluje sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące – tłumaczy specjalistka z Exceldent (zabiegi masażu Szczecin).

MASAŻ SPORTOWY

To masaż, którego celem jest usunięcie zmęczenia związanego z wykonywaniem sportu i jak najszybsze przygotowanie organizmu do podjęcia dużego wysiłku. Rodzaj zabiegu wykonywanego w naszej Klinice (zabiegi masażu Szczecin) uzależniony jest w dużej mierze od uprawianego sportu.

Masaż sportowy

Masaż sportowy

Celem masażu sportowego jest rozgrzewka, usunięcie przemęczenia spowodowanego intensywnym wysiłkiem fizycznym i przetrenowaniem, usunięcie zakwasów, napięć mięśniowych i likwidacja powstałych kontuzji, które hamują formę i osiągi sportowca.

Masaż sportowy to integralny element systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również amatorom – do osiągnięcia lepszych rezultatów i dobrego samopoczucia.

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
+48 91 422 11 00,
+48 882 562 133
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.

INFORMUJEMY, ŻE KLINIKA EXCELDENT (EXCELMED) JEST CZYNNA, A NASI LEKARZE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW!

Drodzy Pacjenci,

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (Covid-19) nasza placówka przy ul. Kopernika 6/2 w Szczecinie wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeńtwa dla Państwa i dla naszego personelu.

Ustalamy stałe dyżury i godziny przyjęć z zachowaniem odpowiednich standardów zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i przyjęć uzyskają Państwo telefonicznie na naszej rejestracji.

☎️ +48 91 422 11 00

📧 rejestracja@exceldent.pl

Pozdrawiamy, zespół Exceldent