konsultacja online chat online Blog

Skaling

Skaling, czyli zabieg usunięcia kamienia nazębnego, wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia ultradźwiękowego, nie powoduje uszkodzenia szkliwa – podkreśla specjalista z Exceldent – stomatolog Szczecin.

Kamień tworzy się ze związków mineralnych zawartych w ślinie, a jego powstawanie może mieć różną intensywność u poszczególnych osób. Kamień zawiera liczne bakterie odpowiedzialne między innymi za przykry zapach z ust, a zła higiena znacznie przyśpiesza jego powstawanie. Skaling przeciwdziała paradontozie.

Skaling zębów

Skaling zębów

Zabieg, który wykona personel Kliniki (stomatolog Szczecin), jest z reguły bezbolesny, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb lub przy odsłoniętych szyjkach może pojawić się ból – w takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe. Każdy skaling kończony jest polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów.

Przy skalingu, który fachowo przeprowadzi stomatolog Szczecin, zalecane jest piaskowanie (patrz również: Piaskowanie), a następnie polakierowanie zębów warstwą fluoru (patrz również: Fluoryzacja), co zapobiega próchnicy i nadwrażliwości.

Stomatolog Szczecin z Exceldent gwarantuje wykonanie wszystkich tych zabiegów w sposób perfekcyjny!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.