konsultacja online chat online Blog

Leczenie dziąseł

Krwawienie podczas szczotkowania zębów oraz  nieprzyjemny zapach z  ust mogą być oznaką chorób dziąseł lub przyzębia – tłumaczą specjaliści z Exceldent (dentysta Szczecin). Badania wykazują, że różne postacie zapalenia dziąseł dotyczą ok. 90% populacji w Polsce, z przewagą mężczyzn, natomiast zapalenie przyzębia, dotyka ok. 10% Polaków. Choroby przyzębia w bardzo niewielkim stopniu dotyczą dzieci i młodzieży, nasilając swą statystyczną częstotliwość u osób po 35 roku życia. Takich pacjentów nasza Klinika (dentysta Szczecin) leczy najwięcej.

Leczenie dziąseł

Leczenie dziąseł

Główną przyczyną problemów z dziąsłami jest płytka nazębna, składająca się głównie z bakterii, które osadzają i rozwijają się na powierzchni zębów. Bakterie wytwarzają kwasy, które atakują szkliwo oraz substancje toksyczne (toksyny), które powodują podrażnienie dziąseł, powodując lokalny stan zapalny. Nie leczone podrażnienie dziąseł prowadzi do ich cofania się. Tkanka łączna między zębem a dziąsłem zostaje zniszczona i pojawia się wgłębienie – kieszonka dziąsłowa. Konsekwencją braku odpowiedniego leczenia jest stopniowy rozwój stanu zapalnego prowadzącego do parodontozy. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola stanu jamy ustnej, a  w  razie wykrycia problemu, podjęcie szybkiego i  specjalistycznego leczenia – dentysta Szczecin z pewnością pomoże uporać się z problemem szybko i skutecznie.

Leczenie chorób przyzębia

Leczenie w fazie wstępnej dentysta Szczecin koncentruje na usunięciu podstawowej przyczyny choroby-infekcji wywołanej osadzaniem się na zębach i dziąsłach płytki nazębnej czyli wdrożeniu Pacjenta do właściwej higieny jamy ustnej (prawidłowe, staranne szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznych i szczoteczki między-zębowej). Zazwyczaj zaleca się, by dentysta Szczecin przeprowadził w gabinecie lekarskim zabieg tzw. salingu, czyli usuwania płytki i kamienia nazębnego (patrz również Profilaktyka). Poza tym, usuwa się inne czynniki sprzyjające powstawaniu chorób przyzębia i podtrzymujące istniejący stan zapalny, a także wykonuje się korekty protez, usuwa nieprawidłowe wypełnienia. Zalecane są różne płyny do płukania o działaniu antybakteryjnym i ściągającym. W razie potrzeby stosuje się antybiotyki (doustnie lub miejscowo). W zaawansowanych stanach, gdy nastąpił ubytek znacznej części tkanek przyzębia, specjalista z Exceldent – dentysta Szczecin wykonuje zabiegi chirurgiczne, zmierzające do odnowienia podparcia kostnego zębów (przeszczepy kostne, odtwarzanie tkanek). Patrz również: Periodontologia

Laser stomatologiczny SmartM PRO firmy Lasotronix

Laser stomatologiczny Smart PRO firmy Lasotronix

Laser stomatologiczny Smart PRO firmy Lasotronix

Zaletą leczenia za pomocą promieniowania laserowego w Exceldent (dentysta Szczecin) jest bezbolesność, nieinwazyjność oraz krótki czas trwania zabiegów i brak krwawienia. Promieniowanie lasera, poprzez swoje właściwości sterylizujące, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Doskonale spełnia rolę narzędzia do kiretażu, czyli czyszczenia kieszonek dziąsłowych. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek i pobudza system immunologiczny, przez co ułatwia i przyspiesza gojenie.

Leczenie lampą FotoSan 630

Lampa FotoSan 630

Lampa FotoSan 630

(patrz również: Leczenie Lampą Fotosan 630)

System do dezynfekcji tkanek aktywowany światłem to najsilniejsza na świecie lampa stosowana w terapii fotodynamicznej przeciw mikroorganizmom, wirusom i grzybom. Aktywowana światłem dezynfekcja tkanek jest metodą terapii medycznej, opierającej się na trzech elementach: świetle, substancji wrażliwej na światło (foto-uczulaczu) i tlenie. W porównaniu do konwencjonalnych metod leczenia chorób przyzębia, terapia fotodynamiczna LAD przy zastosowaniu systemu Foto San 630 jest idealnym rozwiązaniem w celu zapewnienia skutecznej, szybkiej i bardzo prostej dezynfekcji tkanek, która obejmuje wszystkie rodzaje drobnoustrojów, także te lekooporne. Terapia może być stosowana z dowolną częstotliwością, bez żadnych skutków ubocznych i możliwością wytworzenia szczepów opornych.

Leczenie lampą Fotosan 630 niesie za sobą kluczowe korzyści:

  • bezbolesne leczenie,
  • zabiegi nie wymagające wykonywania znieczulenia,
  • brak objawów ubocznych,
  • terapia minimalnie inwazyjna,
  • efekty widoczne już po pierwszej aplikacji.
Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.