konsultacja online chat online Blog
comet-img

Stomatologia

Zespół ExcelDent, to lekarze dentyści różnych specjalności z wieloletnim doświadczeniem.

Oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych, a także usługi z zakresu diagnostyki i kosmetyki dentystycznej. Wszystkie zabiegi przeprowadzamy bezbólowo – z wykorzystaniem najskuteczniejszych i najbardziej bezpiecznych preparatów znieczulających.

Co to jest? Jaki problem rozwiązuje?
Rentgeno-diagnostyka Pozwala zbadać cały układ kostny twarzoczaszki przed rozpoczęciem leczenia. Obejmuje badanie radiowizjografem, pantomografem lub tradycyjnym rentgenem. Pozwala na szybkie postawienie diagnozy i wykrycie wielu problemów w jamie ustnej. Brak takiej diagnozy lub wykonanie jej niewłaściwym sprzętem może skutkować źle przeprowadzonym procesem leczenia, a w konsekwencji nieraz nawet bolesnymi zmianami w stawach skroniowo-żuchwowych, a - w przypadku implantów - przeciążeniami czy wzajemnym wyważaniem się zębów.
Wypełnienia
(stomatologia zachowawcza)
Uzupełnianie twardych tkanek zęba utraconych głównie w wyniku próchnicy. Zęby odbudowujemy glassionomerami, materiałami kompozytowymi, a także onlayami i inlayami, czyli wypełnieniami z ceramiki lub ze stopów złota. Szybko zdiagnozowane i wykonane dobrymi materiałami wypełnienia ubytków zapobiegają większemu bólowi w późniejszym okresie, a także zmniejszają ryzyko chorób pozornie nie związanych z zębami. Przy głębokiej próchnicy - gdy bakterie dotrą do unerwionej miazgi zęba, a w efekcie do krwiobiegu - mogą nam grozić nawet takie choroby jak reumatyzm, zapalenie wsierdzia i mięśnia sercowego, kłębuszkowe zapalenie nerek lub zapalenie tęczówki oka.
Leczenie kanałowe
(endodoncja)
To leczenie miazgi, czyli żywej części zęba, składającej się z naczyń i nerwów.Polega na dokładnym oczyszczeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych. W endodoncji szczególnie istotne jest dokładne opracowanie i wydezynfekowanie wszystkich przestrzeni kanałowych. Zabiegi leczenia kanałowego - dzięki udrażnianiu i poszerzaniu nawet bardzo wąskich kanałów - pozwalają zlikwidować źródła zapaleń miazgi, jej martwicy lub zgorzeli. Ból nie powróci, tylko wtedy jeśli zostaną one dokładne oczyszczone. Dlatego przy leczeniu kanałowym tak bardzo istotne jest wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu: nowoczesnych kamer wewnątrzustnych lub mikroskopów stomatologicznych.
Protetyka Leczenie protetyczne poprawia oraz odtwarza prawidłowy układ zębów. Obejmuje nie tylko uzupełnianie utraconych zębów, ale także korygowanie przebarwień, zębów niewłaściwie ukształtowanych, ułamanych, a także korekcję przerw międzyzębowych czy zębów zbyt ściśle zachodzących na siebie. Protetyka pozwala nie tylko poprawić komfort żucia i mówienia, ale także poprawić estetykę uzębienia, a czasem także nieco udoskonalić nasz profil twarzy. Im wcześniej wykonana proteza tym lepiej, gdyż większe braki w uzębieniu często są przyczyną patologicznego ścierania się pozostałych zębów, ich rozchwiania, a także szeregu innych schorzeń jamy ustnej.
Leczenie dziąseł i przyzębia
(periodontologia)
Leczenie tkanek otaczających ząb czyli: dziąseł, ozębnej, tj. włókien, które utrzymują ząb w kości, a także kości wyrostka zębodołowego. Dzięki periodontologii można likwidować reakcje zapalne, zaczerwienienia, obrzęki czy krwawienia w okolicach dziąseł i przyzębia. Tego typu problemy często pojawiają się w wyniku niewłaściwej higieny jamy ustnej, a także ze względu na nieprawidłowy zgryz, brak punktów stycznych, a także z powodu palenia papierosów lub w wyniku złego nitkowania bądź szczotkowania zębów.
Chirurgia stomatologiczna Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów, ale także, leczenie ropni lub przetok ustno-twarzowych, resekcje (wycięcia) wierzchołków korzeni czy separacje i usunięcia części koron i korzeni zębów w obrębie, których występuje stan zapalny (tzw. hemisekcja). Zabiegi te eliminują ogniska zakażenia kości. Istotą tego typu zabiegów jest przerwanie ciągłości włókien ozębnej łączącej ząb z kością. Chirurgia stomatologiczna pozwala też w wielu przypadkach uratować ząb, dzięki tzw. zabiegowi resekcji, który polega na usunięciu fragmentu korzenia, zawierającego nieoczyszczoną i niewypełnioną jego część. Zastosowanie chirurgii stomatologicznej często jest koniecznością, gdy dochodzi do sytuacji, w której zęby są zniszczone w stopniu uniemożliwiającym ich odbudowę.
Ortodoncja To wyrównywanie zebów poprzez stosowanie aparatów stałych lub zdejmowanych. Aparaty ortodontyczne noszą zarówno dzieci, jak i dorośli. Wyrównane zęby to nie tylko ładny uśmiech, ale także łatwiejsze ich oczyszczanie i chronienie przed próchnicą. Prawidłowa relacja zębów górnych do dolnych zmniejsza ryzyko występowania chorób przyzębia. W poradni Exceldent leczymy ruchomymi i wyjmowanymi aparatami ortodontycznymi – tzw. szafirowymi zamkami, które są prawie niewidoczne lub aparatami mocowanymi na tylnej stronie zębów, które są zupełnie niewidoczne.
Stomatologia dziecięca
(pedodoncja)
Leczenie zębów u dzieci polega nie tylko na właściwej diagnostyce i profilaktyce,ale także stworzeniu atmosfery, dzięki której dziecko nie będzie bało się wizyt u stomatologa. Pedodoncja to diagnostyka i leczenie zębów mlecznych lub stałych niedojrzałych. Dzięki prawidłowemu przebiegowi pierwszej wizyty dziecka u stomatologa, rodzice przy kolejnych wizytach nie mają już problemu ze swoją pociechą. Dlatego tak ważne jest korzystanie z poradni posiadającej specjalistów w dziedzinie stomatologii dziecięcej. W Exceldent wszystkie zabiegi u dzieci wykonywane są w znieczuleniu.
Leczenie profilaktyczne i kontrolne Leczenie profilaktyczne obejmuje m.in. usuwanie osadu i kamienia nazębnego, lakierowanie lub lakowanie zębów, a także fluorowanie. Regularne, kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym pozwalają uniknąć większych wydatków na poważniejsze leczenie w przyszłości, a także stale utrzymywać dobry wygląd zębów. Niwelują też ryzyko większego bólu przy bardziej zaawansowanych chorobach zębów. Standardowo dzieci powinny odwiedzać stomatologa raz na kwartał, a dorośli raz na pół roku.
Higiena jamy ustnej i kosmetyka Poprawa wyglądu estetycznego zębów i twarzy poprzez m.in. wybielanie zębów, skalowanie i piaskowanie. Ładne zęby mają wpływ na samopoczucie pacjenta. Ładny uśmiech ułatwia też kontakt z ludźmi i dodaje – czego wprost często sobie nie uświadamiamy - pewności siebie. Nowoczesne technologie, które wykorzystujemy pozwalają nie tylko na drobne korekty, ale także na zmiany koloru lub kształtu zębów.
Implantologia Implanty pozwalają na odtworzenie utraconych zębów. Są wykonane z tytanu, czyli tzw. materiału biozgodnego, tj. nie wywołującego reakcji organizmu. Wyglądają jak gwintowane śruby, bo ich zadaniem jest odtworzenie korzenia zęba. Zostawienie pustego miejsca po utraconym zębie to ogromny błąd. Zęby tworzą bowiem spójny zespół i jakiekolwiek braki w jego obrębie wywołują zaburzenia: pojedyncze zęby zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne. Długoterminowe badania pokazują, że ponad 95 proc. uzębienia odbudowanego przy pomocy implantów spełnia doskonale swoje zadanie przez długie lata.
Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.