konsultacja online chat online Blog

Nici liftingujące PDO


Odmłodzona skóra bez skalpela!

Zabiegi z zastosowaniem innowacyjnych nici PDO, dają spektakularny efekt poprawy struktury skóry. Można je aplikować niemal na całym ciele. Również wokół oczu i na czole. Obecność nici PDO w tkance wzmacnia mięśnie i ścięgna. Skóra staje się grubsza i elastyczna!

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 7-8 miesięcy). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 2 lat – tłumaczy specjalistka z Exceldent (lifting twarzy Szczecin).

Nici liftingujące PDO


Nici liftingujące PDO

Co to są nici PDO i jak działają?

Nici liftingujące PDO ( Polidioksanon) to syntetyczne monofilamentowe włókna, których czas rozpuszczania po implantacji w skórze wynosi 180-210 dni. Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywanych do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii plastycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał, z którego nici są wykonane, jest obojętny dla tkanek, Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę nici, które stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu i angiogenezę, co wpływa pozytywnie na gładkość, poprawę kolorytu skóry, znikanie zmarszczek, zwężenie porów i wreszcie efekt liftingu, co poprawia owal twarzy. Skóra staje się napięta, poprawia się jej sprężystość i elastyczność.

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego – wyjaśnia ekspertka z Exceldent (lifting twarzy Szczecin). Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Uzyskany efekt estetyczny jest bardzo naturalny.

Odmłodzona skóra bez skalpela - Nici liftingujące PDO


Odmłodzona skóra bez skalpela – Nici liftingujące PDO

Nić PDO umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi czy dekoltu  Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg:

Zabieg jest odpowiedni dla osób od ok. 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. Zabieg w Klinice Exceldent (lifting twarzy Szczecin) może być wykonywany przez cały rok, słońce nie jest czynnikiem limitującym wykonywanie tego zabiegu.

Wskazania do zabiegu:

Twarz:

 • poziome i pionowe zmarszczki czoła,
 • lifting czoła,
 • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi,
 • wiotka tkanka, opadające brwi,
 • dolna powieka – worki pod oczami,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • bruzdy marionetkowe (linie marionetki),
 • V lifting,
 • „chomiki” lifting podbródka.

Szyja i dekolt :

 • fałdy i zmarszczki poprzeczne.

Zalety zabiegu:

 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu,
 • wysoka skuteczność i natychmiastowy efekt- brak nacięć i blizn,
 • nici liftingujące są całkowicie wchłaniane, niewyczuwalne pod skórą,
 • zabiegi można powtarzać.

Przed zabiegiem:

Przed zabiegiem implantacji nici PDO niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia z pacjentem zasadę działania i przebieg zabiegu. Przed implantacją nici skóra znieczulana jest kremem EMLA, a następnie lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób.

Po zabiegu:

 • zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć,
 • zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni,
 • efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni),
 • otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany kolagen – przekonuje specjalistka z Kliniki Exceldent (lifting twarzy Szczecin). Efekt jest długotrwały (do 2 lat).

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.