konsultacja online chat online Blog

Leczenie paradontozy

Leczenie paradontozy jest zależne od jej typu, stopnia zaawansowania i zaczyna się od usuwania przyczyn, a potem skutków.

Proces leczenia paradontozy

Proces leczenia paradontozy

Usuwanie przyczyn paradontozy w Klinice Exceldent. W celu usunięcia przyczyn klinika dentystyczna w Szczecinie przeprowadza leczenie zapalenia poprzez:

1. Oczyszczania powierzchni zębów i korzeni z toksyn bakteryjnych (zabiegi higienizacji jamy ustnej, aparaty ultradźwiękowe, dezyfekcja aktywnym światłem).

Każdy Pacjent przechodzi zabieg higieny profesjonalnej, na której higienistka dokładnie usuwa złogi naddziąsłowe i poddziąsłowe (scaling), poleruje powierzchnię zębów i korzeni (root planing) oraz zabezpiecza je przed nadwrażliwością zabiegiem fluoryzacji, poprzez lakierowanie preparatami o wysokim stężeniu fluoru.

Następnie udziela dokładnej, indywidualnie dobranej instrukcji higieny. Kolejne etapy leczenia przeprowadza lekarz, w celu usunięcia flory bakteryjnej i przywrócenia równowagi w kieszonkach dziąsłowych i kostnych oraz umożliwienia pojawienia się nowego przyczepu dziąsłowego. W tym celu w klinice Exceldent stosujemy nowoczesne Leczenie lampą FotoSan 630 (patrz również: Leczenie Lampą Fotosan 630)

System do dezynfekcji tkanek aktywowany światłem to najsilniejsza na świecie lampa stosowana w terapii fotodynamicznej przeciw mikroorganizmom, wirusom i grzybom. Aktywowana światłem dezynfekcja tkanek jest metodą terapii medycznej, opierającej się na trzech elementach: świetle, substancji wrażliwej na światło (foto-uczulaczu) i tlenie. W porównaniu do konwencjonalnych metod leczenia chorób przyzębia, terapia fotodynamiczna LAD, jaką oferuje klinika dentystyczna Szczecin przy zastosowaniu systemu Foto San 630, jest idealnym rozwiązaniem w celu zapewnienia skutecznej, szybkiej i bardzo prostej dezynfekcji tkanek, która obejmuje wszystkie rodzaje drobnoustrojów, także te lekooporne. Terapia może być stosowana z dowolną częstotliwością, bez żadnych skutków ubocznych i możliwością wytworzenia szczepów opornych.

Klinika dentystyczna Szczecin Exceldent posiada w ofercie Leczenie lampą Fotosan 630, które niesie za sobą kluczowe korzyści:

  • bezbolesne leczenie,
  • zabiegi nie wymagające wykonywania znieczulenia,
  • brak objawów ubocznych,
  • terapia minimalnie inwazyjna,
  • efekty widoczne już po pierwszej aplikacji.

Zabieg tym urządzeniem jest mniej inwazyjny niż zabiegi chirurgiczne, przyjemniejszy dla Pacjenta.

Objawy paradontozy

Objawy paradontozy

2. Aplikację poddziąsłowych leków o przedłużonym okresie uwalniania (nawet do 6-ciu miesięcy).

Stosowanie w Exceldent (klinika dentystyczna Szczecin) terapii mechanicznej, tj. skalingu i root planingu w połączeniu z chemioterapią daje bardzo dobre efekty. Najczęściej wykorzystywanym chemioterapeutykiem zapobiegający odkładaniu płytki nazębnej uważa się chlorheksydynę. Preparat ten stosowany jest w postaci płynów do płukania, sprayu, żeli, lakierów, past do zębów, gum do żucia, tabletek. Najlepszy efekt leczenia chorób przyzębia osiągamy dzięki „clipom” stopniowo uwalniającym lek (powolnie, stale się uwalniający przez okres 2 tygodni)

3. Stosowanie sterylizacji i stymulacji laserowej.

Przy zastosowaniu stymulacji laserem stomatologicznym SmartM PRO firmy Lasotronix skutecznie zostaje wysterylizowana każda kieszonka dziąsłowa..
Zaletą leczenia za pomocą promieniowania laserowego które ma w swej bogatej ofercie klinika dentystyczna Szczecin, jest bezbolesność, nieinwazyjność oraz krótki czas trwania zabiegów i brak krwawienia. Promieniowanie lasera, poprzez swoje właściwości sterylizujące, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Doskonale spełnia rolę narzędzia do kiretażu, czyli czyszczenia kieszonek dziąsłowych. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek i pobudza system immunologiczny, przez co ułatwia i przyspiesza gojenie (patrz również Laseroterapia)

4. W zależności od wskazań lekarz prowadzący z Exceldent (klinika dentystyczna Szczecin) zaleca określone płukanki i pasty do stosowania w warunkach domowych.

Usuwanie skutków paradontozy w Klinice Exceldent.

Aby odbudować skutki choroby, tzn. utraconą kość, więzadła zębodołowe, wzmocnić rozchwiane zęby, poprawić możliwość żucia, estetykę, należy po leczeniu zapalenia, jakie oferuje klinika dentystyczna Szczecin, przeprowadzić regeneracyjne leczenie chirurgiczno-plastyczne paradontozy. W klinice Exceldent wykorzystujemy wszystkie dostępne w stomatologii techniki regeneracyjno-naprawcze, umożliwiające odbudowę dziąsła, kości i więzadeł wokół zębów. Pewne jest, że Exceldent – klinika dentystyczna Szczecin jest w stanie zaoferować Pacjentom najefektywniejsze leczenie zarówno przyczyn, jak i skutków paradontozy!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.