konsultacja online chat online Blog

Protezy

W wielu przypadkach niestety uzupełnienie dużych braków zębowych nie jest możliwe przy pomocy mostów. W takiej sytuacji Klinika Exceldent proponuje Państwu alternatywne dla mostu rozwiązanie – protezę, która jest uzupełnieniem ruchomym.

proteza overdenture

Protezy typu Overdenture

Rodzaje protez ruchomych:

  • szkieletowe,
  • akrylowe,
  • overdenture.

Protezy Exceldent (protezy Szczecin) mogą być częściowe lub całkowite. Te pierwsze często bywają typu osiadającego, tzn. oparte są wyłącznie na błonie śluzowej wyrostka zębodołowego.

Lepszym rozwiązaniem są protezy szkieletowe. Opierają się na własnych zębach, dzięki czemu nie osiadają, a przenoszenie sił żucia zbliżone jest do fizjologicznego. Ponadto są stabilniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu higieny, stwarzają mniejsze ryzyko chorób przyzębia. Mają wytrzymałą, metalową konstrukcję, są delikatniejsze, cieńsze, łatwiej jest się do nich przyzwyczaić. Najczęściej elementami, które pozwalają na ich umocowanie, są metalowe klamry, ale możliwe jest zastosowanie specjalnych niewidocznych zatrzasków, zamków. Rozwiązanie takie jest droższe, ponieważ konieczne jest założenie koron na niektóre własne zęby (jedna część zamka znajduje się w protezie, druga w koronie).

Przy bezzębiu wykonuje się akrylowe protezy całkowite. Górne protezy wykonane przez specjalistów z naszej Kliniki (protezy Szczecin) na ogół dobrze się trzymają, dolne zaś są mało stabilne. Problem ten rozwiązuje wszczepienie co najmniej dwóch implantów. Zapobiegają nadmiernej ruchomości takiego uzupełnienia i zapewniają większy komfort żucia.

Protezy na implantach

Protezy na implantach

Trzeci, rzadziej spotykany typ protez ruchomych to protezy stomatologiczne – protezy Szczecin typu overdenture, czyli oparte na korzeniach własnych zębów zaopatrzonych w różnego rodzaju zaczepy. Znajdują zastosowanie przy resztkowym uzębieniu, gdy korzenie zębów są zbyt słabe lub jest ich zbyt mało, aby stanowić filary mostu. Instaluje się na nich specjalne zatrzaski, które mocują ruchomą protezę odtwarzającą cały łuk zębowy.

Protezy Szczecin wykonane w Exceldent to dobre rozwiązanie, gdy Pacjent pragnie znów uśmiechać się bez obaw!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.