konsultacja online chat online Blog

Bonding

Bonding to metoda odbudowy zębów oraz pokrywania powierzchni przebarwionych zębów, w celu nadania złamanym lub zniekształconym koronom, ładnego i równego wyglądu.

Technika ta nazywana jest nieinwazyjną, gdyż wymaga preparacji zęba tylko w minimalnym stopniu. Bonding wykorzystuje żywice kompozytowe, stomatologia estetyczna w Exceldent często z owej metody korzysta. Termin „bonding” wywodzi się od sposobu aplikowania wypełnień kompozytowych w tkankach twardych zębów. Jest to proces wykorzystywany w stomatologii estetycznej w Exceldent, polegający na łączeniu wypełnienia kompozytowego z tkankami twardymi zęba i składa się z:

  • wytrawienia szkliwa delikatnym kwasem,
  • nałożenia żywic kompozytowych na wytrawione tkanki,
  • nałożenia właściwego kompozytu.

 

Bonding zębów

Bonding zębów

Bonding kompozytowy: kto wybiera tę metodę?

Pokrywanie zębów kompozytem (bonding kompozytowy) wykonuje się w wielu przypadkach. Głównie wybiera się go z powodów ekonomicznych (takie uzupełnienie jest wielokrotnie tańsze niż dowolne uzupełnienie protetyczne – licówki porcelanowe, korony i inne).

Wykonuje się go w naszej Klinice (stomatologia estetyczna w Exceldent) również wtedy, gdy Pacjent w bardzo krótkim czasie chcę poprawić jakość swojego uśmiechu. W niektórych przypadkach wypełnienie kompozytem stosuje się jako uzupełnienie tymczasowe (na czas dłuższej terapii, aby szybko poprawić uśmiech).
Używa się takich rozwiązań również wtedy, gdy pacjent nie zgadza się na leczenie protetyczne, a zastosowanie wypełnień kompozytowych nie wpłynie negatywnie na zdrowie pacjenta. Wówczas pracownicy naszej Kliniki (stomatologia estetyczna w Exceldent) proponują tę właśnie metodę.

Jak przebiega zabieg poprawienia wyglądu zęba przy pomocy żywicy kompozytowej w naszej Klinice (stomatologia estetyczna w Exceldent)?

Najpierw przednia część zęba zostaje nieznacznie zmniejszona, aby „nowy” ząb nie był zbyt duży. Następnie, przy pomocy łagodnego kwasu, w powierzchni zęba wytrawia się mikroskopijne rowki. Wówczas żywicę kompozytową, której kolor jest dopasowany do koloru otaczających zębów, nakłada się na ząb, nadaje jej odpowiedni kształt, utwardza przy pomocy specjalnego światła, a na koniec wygładza i poleruje.

Jeśli chodzi o stomatologię estetyczną w Exceldent, owa metoda wykorzystywana jest niezwykle często. Pozwala bowiem Pacjentom w krótkim czasie odzyskać piękny uśmiech.

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.