konsultacja online chat online Blog

Leczenie dzieci

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla każdego dziecka ogromnym przeżyciem.

Podkreślają to wyraźnie specjaliści z Exceldent. Odpowiednie przygotowanie małego pacjenta i właściwy przebieg wizyty adaptacyjnej to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego. Istotną rolę spełnia edukacja rodziców, których prosimy, aby przed pierwszym spotkaniem przeprowadzili z dzieckiem rozmowę wyjaśniającą cel i przebieg wizyty  u stomatologa. Na pierwszej wizycie, która jest zwykle wizytą zapoznawczą, staramy się w naszej klinice Exceldent –dentysta dziecięcy Szczecin, pozyskać zaufanie małego pacjenta, poznać jego nawyki żywieniowe i higieniczne oraz ewentualne problemy zdrowotne.

Leczenie dzieci

Leczenie dzieci

Następnie ustalamy plan leczenia i zabiegów profilaktycznych, dostosowanych indywidualnie do potrzeb dziecka. Podczas tego spotkania, często w formie zabawy specjalista z Exceldent ( dentysta dziecięcy Szczecin) oswaja dziecko z tajemnicami gabinetu stomatologicznego. Dzięki temu staje się on dla niego miejscem kojarzonym z miło spędzonym czasem.
Stomatologia dziecięca różni się od stomatologii dorosłych. Podstawowy kierunek działania w stosunku do naszych najmłodszych pacjentów to profilaktyka próchnicy zębów mlecznych i stałych, profilaktyka wad zgryzu oraz nauka prawidłowej higieny jamy ustnej.

Profilaktyka dziecięca

Przestrzegając harmonogramu wizyt kontrolnych i zaleceń dotyczących utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej dentysta dziecięcy Szczecin ustrzeże najmłodszych pacjentów przed bolesnymi doświadczeniami oraz skomplikowanym leczeniem w dorosłym życiu. Naszym małym pacjentom mamy do zaoferowania szereg zabiegów, które mają na celu wzmocnienie zębów – między innymi: lakierowanie, lakowanie bruzd i szczelin, lapisowanie.

Lakowanie zębów u dzieci

Lakowanie zębów u dzieci

Leczenie zębów mlecznych

Zęby mleczne, czasowe  człowieka rosną od szóstego do trzydziestego miesiąca życia. Jest ich razem dwadzieścia (po dziesięć w  szczęce  i w  żuchwie), przy czym w uzębieniu mlecznym nie ma  zębów przedtrzonowych. Zęby mleczne dzielą się na trzy grupy: siekacze, jeden  kieł  i dwa  trzonowce. Ich wypadanie następuje w okresie między szóstym, a trzynastym rokiem życia. Pomiędzy szóstym, a jedenastym-dwunastym rokiem w jamie ustnej znajdują się zarówno zęby mleczne, jak i  stałe. Próchnica jest chorobą infekcyjną, a bakterie z ubytków próchnicowych mogą zostać przeniesione na zdrowe zęby! Pierwsze żeby trzonowe stałe (szóstki) wyrzynają się między 5, a 6 rokiem życia. Ze względu na niską mineralizację i brak wykształconych prawidłowych nawyków higienicznych i żywieniowych u młodszych dzieci oraz niekorzystna anatomia powierzchni zgryzowych sprawia, że są one najczęstszym miejscem występowania próchnicy.

Jeśli dojdzie już do powstania ubytku, należy go  jak najszybciej wyleczyć – najlepiej poradzi sobie z tym specjalista z naszej Kliniki -dentysta dziecięcy Szczecin. Im wcześniej podejmiemy leczenie zęba, konsekwencje i zakres będzie mniejszy, i mniej czasochłonny. Jeżeli istnieją wskazania, dentysta dziecięcy Szczecin leczy zęby mleczne kanałowo. Ich odmienna budowa anatomiczna w porównaniu z zębami stałymi wymaga specjalistycznego postępowania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ przedwczesna utrata zębów mlecznych przyczynia się do powstawania wad zgryzu.

Znieczulenie

Znieczulenie

Znieczulenie

U dzieci szczególnie mocno przeżywających wizytę dentysta dziecięcy Szczecin stosuje łagodną premedykację (godzinę przed zabiegiem podajemy łagodne leki uspokajające w dawce dostosowanej do wieku dziecka).

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.