konsultacja online chat online Blog

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w klinice Exceldent, czyli endodontyczne, polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki zwanej miazgą (nerwu, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej), bądź materiałów, znajdujących się w komorze zęba i systemie kanałów. Następnie bardzo dokładnym opracowaniu tych obszarów oraz szczelnym wypełnieniu kanałów na stałe, specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Szczecin to zabieg przeprowadzany w kilku etapach na jednej wizycie:

  • usunięcie miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych,
  • pomiar długości kanałów,
  • chemiczno-mechaniczne opracowanie kanałów, za pomocą odpowiednich płynów oraz narzędzi ręcznych i maszynowych,
  • wypłukanie, a następnie szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów materiałami biokompatybilnymi. Uplastyczniona gutaperka, która idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału, gwarantuje szczelne wypełnianie jego całości. Pozwala to na szybkie i skuteczne zniwelowanie bólu oraz przywrócenie funkcjonalności zęba.

Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe w naszej Klinice (leczenie kanałowe Szczecin) pozwala na długotrwałe utrzymanie własnego zęba w jamie ustnej, jak również stanowi solidną podstawę pod koronę lub filar mostu przy uzupełnieniach protetycznych klasycznych i tych tworzonych w oparciu o implant. Warto wspomnieć, iż leczenie kanałowe w Szczecinie przynosi znakomite rezultaty.

Proces leczenia kanałowego

Proces leczenia kanałowego

W Klinice Exceldent (leczenie kanałowe Szczecin) nasi lekarze w celu perfekcyjnego przeprowadzenia leczenia kanałowego, korzystają z najnowocześniejszych urządzeń tj. mikroskop zabiegowy Leica M320 Led, mikrosilnik endodontyczny Dentsply Maillefer X-smart Dual, laser SmartM Pro Lasotronix (patrz również: Zabiegi laserowe), systemy wypełniania kanałów korzeniowych CMS Dental, oraz radiowizjografia cyfrowa Sirona. Umożliwiają one przeprowadzenie leczenia zakrzywionych lub niedrożnych kanałów, znalezienie nadliczbowych kanałów korzeniowych, usunięcie starych wypełnień i wkładów korzeniowych z kanałów oraz usuwanie złamanych narzędzi czy zamknięcie perforacji komory lub korzenia (patrz również: Leczenie kanałowe pod mikroskopem). To dlatego leczenie kanałowe w Szczecinie przeprowadzone w naszej Klinice odznacza się tak wysokim poziomem skuteczności.

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.