konsultacja online chat online Blog

Chirurgia plastyczna dziąseł

Wielu pacjentów cierpi z powodu odsłoniętych korzeni zębów – Klinika dentystyczna Exceldent Szczecin każdego dnia przyjmuje osoby borykające się z tym problemem.

Nadwrażliwość na zimne, słodkie i kwaśne pokarmy, nieestetyczne, wydłużone korony zębów to częsta przypadłość. Zabieg plastyki takich dziąseł, który proponuje klinika dentystyczna Szczecin, ma na celu przywrócenie prawidłowej równowagi dziąsłowo-zębowej i uzyskanie pięknego estetycznego uśmiechu. Plastyka dziąseł może być także konieczna w przypadku poddziąsłowego złamania korony lub próchnicy pod-dziąsłowej.

Gingiwoplastyka, jaką ma w ofercie klinika dentystyczna Szczecin, jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i dlatego jest zupełnie bezbolesna. Polega ona na wycięciu fragmentu przerośniętego dziąsła, a następnie plastyce brzegu kości, po to aby zachować właściwą szerokość nowej linii dziąsła.

Chirurgia plastyczna dziąseł

Chirurgia plastyczna dziąseł

Podobnym zabiegiem wykorzystywanym najczęściej w protetyce lub implantologii jest gingiwektomia, czyli chirurgiczne zmniejszenie masy dziąsła – specjaliści z kliniki dentystycznej Exceldent Szczecin niejednokrotnie w ten sposób pomagali Pacjentom w pozbyciu się problemów z dziąsłami.

Klinika dentystyczna Szczecin Exceldent, dzięki dużemu doświadczeniu w przeprowadzaniu tego typu zabiegów, w zależności od stanu miejscowego, dobiera najodpowiedniejszą technikę operacyjną. Gdy choroba jest bardziej zaawansowana – zabiegi GTR (sterowanej regeneracji tkanek) lub regeneracja przyczepu dziąsłowego z użyciem najnowocześniejszych preparatów np. EMDOGAIN.

Chirurgia plastyczna dziąseł wykonywana w Exceldent – klinice dentystycznej Szczecin, pozwala osiągnąć znakomite efekty!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.

INFORMUJEMY, ŻE KLINIKA EXCELDENT (EXCELMED) JEST CZYNNA, A NASI LEKARZE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW!

Drodzy Pacjenci,

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (Covid-19) nasza placówka przy ul. Kopernika 6/2 w Szczecinie wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeńtwa dla Państwa i dla naszego personelu.

Ustalamy stałe dyżury i godziny przyjęć z zachowaniem odpowiednich standardów zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i przyjęć uzyskają Państwo telefonicznie na naszej rejestracji.

☎️ +48 91 422 11 00

📧 rejestracja@exceldent.pl

Pozdrawiamy, zespół Exceldent