konsultacja online chat online Blog

Leczenie próchnicy

Co to jest próchnica?

Próchnica jest chorobą zakaźną wywoływaną przez mikroorganizmy próchnico-twórcze – tłumaczy dentysta Szczecin z Exceldent. Charakteryzuje się odwapnieniem twardych tkanek zęba i rozpadem gnilnym jego organicznego podłoża. Główną przyczyną powstawania próchnicy jest płytka nazębna, składająca się z resztek pokarmowych i bakterii, która odkłada się na zębach po każdym posiłku. Bakterie znajdujące się w płytce przekształcają dostarczane w pożywieniu cukry w kwasy, które z kolei powodują wypłukanie minerałów (wapń, fosfor) ze szkliwa. Prowadzi to do osłabienia i uszkodzenia szkliwa, umożliwiając dalszy rozwój próchnicy.

Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Zniszczona struktura zęba niestety nie regeneruje się, a jedynym sposobem powstrzymania próchnicy jest leczenie. Celem leczenia, które przeprowadza dentysta Szczecin, jest zachowanie zęba i zapobiegnięcie ewentualnym dalszym powikłaniom. Wypełnianie zębów, jakie wykona dla nas dentysta Szczecin, polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. W klinice Exceldent stosujemy najwyższej jakości materiały służące odbudowie zębów (patrz: Leczenie ubytków).

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie.. Wówczas zachodzi konieczność  leczenia kanałowego (patrz: Leczenie kanałowe). Całkowite zaniedbanie leczenia próchnicy może doprowadzić do rozwinięcia się zgorzeli  (obumarcia i procesu gnilnego), która w konsekwencji wymaga rozszerzenia zakresu leczenia zęba. Aby do tego nie dopuścić, zalecamy jak najszybsze udanie się do dentysty Szczecin z Exceldent, który wyeliminuje problemy!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.

INFORMUJEMY, ŻE KLINIKA EXCELDENT (EXCELMED) JEST CZYNNA, A NASI LEKARZE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW!

Drodzy Pacjenci,

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (Covid-19) nasza placówka przy ul. Kopernika 6/2 w Szczecinie wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeńtwa dla Państwa i dla naszego personelu.

Ustalamy stałe dyżury i godziny przyjęć z zachowaniem odpowiednich standardów zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i przyjęć uzyskają Państwo telefonicznie na naszej rejestracji.

☎️ +48 91 422 11 00

📧 rejestracja@exceldent.pl

Pozdrawiamy, zespół Exceldent