konsultacja online chat online Blog

Wybielanie zębów

Śnieżnobiały uśmiech to  na całym świecie oznaka zdrowia, dobrego samopoczucia i  świetnego wyglądu.

Nawet najbielsze zęby z  wiekiem ulegają ściemnieniu i  przebarwieniom. Wybielanie zębów w Exceldent to wspaniały, szybki i  bezbolesny sposób na  piękny uśmiech w  każdym wieku (patrz również: Oferta profilaktyki). Zanim rozpocznie się wybielanie zębów w Szczecinie w Klinice Exceldent, odbywa się zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog dokonuje wnikliwej oceny jamy ustnej pacjenta. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia panoramicznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, automatycznie rozpoczyna się leczenie – zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Diagnostyka na podstawie zdjęcia RTG jest równie istotna jak rzetelnie przeprowadzony wywiad z Pacjentem dotyczący między innymi: przebytych chorób, przyjmowanych leków czy nawyków Pacjenta (jak palenie papierosów, picie kawy, mocnej herbaty itd.). Są to czynniki najczęściej warunkujące niejednolity odcień zębów przed rozpoczęciem procesu wybielania. Z drugiej strony lekarz stomatolog rozmawia z Pacjentem na temat Jego oczekiwań odnośnie: czasu (po upływie którego można spodziewać się widocznych efektów), stopnia intensywności wybielania zębów oraz wkładu finansowego, jaki Pacjent postanowił zainwestować w kompleksowy zabieg. Szczegółowy wywiad o dualnym charakterze podczas Pierwszej Konsultacji (aspekt kliniczny i oczekiwania Pacjenta), umożliwi lekarzowi dobór metody wybielania – zawsze indywidualny dla każdego Pacjenta.

Jeśli chodzi o wybielanie zębów w Exceldent, w zależności od potrzeb i indywidualnych możliwości Pacjenta korzystamy z najnowocześniejszych osiągnięć:

1. Domowe wybielanie metodą nakładkową

Wybielanie zębów w Szczecinie rozpoczynamy od wykonania specjalnej szyny, idealnie dopasowanej do kształtu zębów pacjenta z wytworzeniem miejsca dla środka wybielającego. Całe leczenie rozpoczyna się zatem od pobrania wycisku zębów pacjenta masą alginatową na łyżce wyciskowej. Wszystko po to, by płytka odpowiadała anatomii zębów i jamy ustnej leczonej osoby. Gotowa szyna jest lekka i niejako uszyta na miarę konkretnego pacjenta, dlatego nie przeszkadza podczas noszenia w trakcie kuracji.

Pacjent, oprócz dokładnych instrukcji postępowania i przygotowanej w pracowni protetycznej szyny, otrzyma również profesjonalny środek wybielający. Czas dziennej kuracji zależy od rodzaju stosowanego preparatu, jego stężenia, jak i zaleceń lekarza i producenta. Zwykle jest to kilka godzin dziennie. Po ukończeniu kuracji wymagana jest kontrola w gabinecie dentystycznym.

2. Wybielanie z wykorzystaniem lampy ZOOM! Advanced Power firmy Philips

Zabieg przy użyciu lampy Philips Zoom! Advanced Power to najbardziej efektywny system, jeśli chodzi o wybielanie zębów Szczecin. Żaden inny nie oferuje tak wysokiej skuteczności działania, w tak krótkim czasie. Zoom! Advanced Power to profesjonalny system wybielający, który umożliwia przeprowadzenie zabiegu wybielenia w ciągu jednej wizyty. Cały zabieg to zaledwie trzy 15-minutowe sesje z przerwami na zmianę żelu. Uczyń swój uśmiech bielszym niż kiedykolwiek. System wybielania lampą Philips Zoom! jest naukowo zaawansowaną, opatentowaną i w pełni bezpieczną metodą wybielania zębów.

zoom-lampa-wybielajaca

Systemem wybielania ZOOM polega na aplikacji żelu wybielającego o 6% stężeniu nadtlenku wodoru, który po nałożeniu na zęby jest aktywowany światłem lampy Zoom. Pełny zabieg trwa około półtorej godziny. Pierwsza część to przygotowanie pacjenta do zabiegu, druga to faktyczne wybielanie składające się z czterech 15-minutowych sesji. Stopień uzyskania bieli zębów jest indywidualny. Po zabiegu zęby są jaśniejsze o kilka odcieni.

Efekt przed i po wybielaniu

Efekt przed i po wybielaniu

Olśniewającym rezultatom towarzyszą maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Niezwykle zaawansowany system filtrujący oraz niższa temperatura w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami sprawiają, że wybielanie zębów w Szczecinie jest zabiegiem nie tylko błyskawicznym i skutecznym, ale też przyjemnym, bezbolesnym i nie skutkuje nadmierną wrażliwością zębów.

Jak należy dbać o zęby po wybielaniu?

Przez 48 godzin po zabiegu powinna być utrzymana „biała dieta”, natomiast aby utrzymać efekty przez długi czas należy unikać palenia papierosów, picia kawy i herbaty, jak również czerwonego wina i pozostałych kolorowych napojów, czy produktów spożywczych.

3. Wybielanie bez aktywacji światła.

Trzecia metoda polega na zastosowaniu żelu o bardzo wysokim stężeniu bez udziału światła jako aktywatora. Zęby przed rozpoczęciem wybielania odizolowuje się (dla ich bezpieczeństwa) od tkanek miękkich. Następnie nakłada się warstwę żelu. Co 5 minut lekarz miesza żel na zębie, który po 10-15 minutach zostaje usunięty. Jeśli u Pacjenta pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, istnieje możliwość ponownego nałożenia żelu, by finalnie osiągnąć kolor w pełni nas satysfakcjonujący. Żel wybielający w tej metodzie jest preparatem o bardzo wysokim stężeniu. Z tego względu wybielanie zębów w naszej Klinice – wybielanie zębów Szczecin przeprowadzane jest stacjonarnie, pod ścisłą kontrolą stomatologa, który monitoruje prawidłowy i bezpieczny przebieg wybielania.

Patrz również: Oferta profilaktyki i Kompleksowa profilaktyka

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.