konsultacja online chat online Blog

Lakowanie

Lakowanie, czyli uszczelnianie bruzd, polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach stałych specjalnym lakiem.

To częsta usługa wykonywana przez lekarzy z Exceldent (gabinet stomatologiczny Szczecin). Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które trudno jest wyczyścić z resztek pokarmu przy pomocy szczoteczki do zębów, co ułatwia rozwój bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy. Zabieg uszczelniania gabinet stomatologiczny Szczecin Exceldent kieruje głównie do dzieci i powinien być przeprowadzony do 3 miesięcy od wyrżnięcia zęba. Uszczelnia się przedtrzonowce i trzonowce stałe (najbardziej zagrożone próchnicą są szóstki), a także zagłębienia górnych bocznych siekaczy stałych.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów

Skuteczność prawidłowo przeprowadzonej metody lakowania bruzd jest wysoka. Redukcja próchnicy (do ok. 90%), uzależniona jest od utrzymania się materiału uszczelniającego, dlatego konieczna jest kontrola laku (należy odwiedzić raz wówczas ponownie naszą Klinikę – gabinet stomatologiczny Szczecin), ponieważ cienka warstwa może się zetrzeć pod wpływem sił żucia.

Lakowanie poszerzone wykonuje się na zębach z niewielkimi, pojedynczymi ogniskami próchnicy w bruździe. Po opracowaniu miniubytku wypełnia się go materiałem kompozytowym.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, iż specjaliści z Exceldent (gabinet stomatologiczny Szczecin) wykonają usługę lakowania na najwyższym poziomie!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.

INFORMUJEMY, ŻE KLINIKA EXCELDENT (EXCELMED) JEST CZYNNA, A NASI LEKARZE PRZYJMUJĄ PACJENTÓW!

Drodzy Pacjenci,

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (Covid-19) nasza placówka przy ul. Kopernika 6/2 w Szczecinie wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeńtwa dla Państwa i dla naszego personelu.

Ustalamy stałe dyżury i godziny przyjęć z zachowaniem odpowiednich standardów zalecanych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i przyjęć uzyskają Państwo telefonicznie na naszej rejestracji.

☎️ +48 91 422 11 00

📧 rejestracja@exceldent.pl

Pozdrawiamy, zespół Exceldent