konsultacja online chat online Blog

Lakowanie

Lakowanie, czyli uszczelnianie bruzd, polega na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach stałych specjalnym lakiem.

To częsta usługa wykonywana przez lekarzy z Exceldent (gabinet stomatologiczny Szczecin). Bruzdy i szczeliny ze względu na swoją niekorzystną budowę są miejscami, które trudno jest wyczyścić z resztek pokarmu przy pomocy szczoteczki do zębów, co ułatwia rozwój bakterii i sprzyja powstawaniu próchnicy. Zabieg uszczelniania gabinet stomatologiczny Szczecin Exceldent kieruje głównie do dzieci i powinien być przeprowadzony do 3 miesięcy od wyrżnięcia zęba. Uszczelnia się przedtrzonowce i trzonowce stałe (najbardziej zagrożone próchnicą są szóstki), a także zagłębienia górnych bocznych siekaczy stałych.

Lakowanie zębów

Lakowanie zębów

Skuteczność prawidłowo przeprowadzonej metody lakowania bruzd jest wysoka. Redukcja próchnicy (do ok. 90%), uzależniona jest od utrzymania się materiału uszczelniającego, dlatego konieczna jest kontrola laku (należy odwiedzić raz wówczas ponownie naszą Klinikę – gabinet stomatologiczny Szczecin), ponieważ cienka warstwa może się zetrzeć pod wpływem sił żucia.

Lakowanie poszerzone wykonuje się na zębach z niewielkimi, pojedynczymi ogniskami próchnicy w bruździe. Po opracowaniu miniubytku wypełnia się go materiałem kompozytowym.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, iż specjaliści z Exceldent (gabinet stomatologiczny Szczecin) wykonają usługę lakowania na najwyższym poziomie!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.