konsultacja online chat online Blog

Polerowanie

Polerowanie najczęściej łączy się ze skalingiem (patrz również: Skaling) lub piaskowaniem (patrz również: Piaskowanie), stanowi ich dopełnienie.

To zabieg często wykonywany przez specjalistów z Excedent (gabinet stomatologiczny Szczecin). Polerowanie, określane też jako polishing, może być również odrębnym zabiegiem. Pomaga usunąć z powierzchni zębów niewielki osad, który nie jest utwardzony i ma żółte lub jasnobrązowe zabarwienie – gabinet stomatologiczny w Szczecinie specjalizuje się w nim od lat.

Polerowanie zębów

Polerowanie zębów

Dentysta przeprowadza ten zabieg specjalnymi szczoteczkami lub gumkami, nałożonymi na maszynę. W połączeniu z pastą polerującą oczyszczają one i wygładzają powierzchnię zębów. Pasta zawiera substancje ścierne i najczęściej także fluor. Jeśli po skalingu pozostały na zębach jeszcze jakieś odłamki kamienia, polerowanie je na pewno usunie – gdy tylko zdecydujemy się na Exceldent – gabinet stomatologiczny Szczecin.

Dzięki zabiegowi polerowania zęby są gładkie, lśniące, bez przebarwień. Polerowanie tworzy też zabezpieczenie przed szybkim odkładaniem się kamienia. Polerowanie zaleca się przy każdym skalingu i piaskowaniu. Stosuje się je także przed fluoryzacją (patrz również Fluoryzacja). Jako zupełnie samodzielny zabieg można je przeprowadzać co pół roku – warto wówczas wybrać gabinet stomatologiczny Szczecin.

Pozostaje jeszcze pytanie, gdzie najlepiej wykonać zabieg polerowania? Znakomitym rozwiązaniem w tym przypadku będzie nasza Klinika – nowoczesny gabinet stomatologiczny Szczecin!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.