konsultacja online chat online Blog

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe w klinice Exceldent, czyli endodontyczne, polega na usunięciu chorobowo zmienionej tkanki zwanej miazgą (nerwu, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej), bądź materiałów, znajdujących się w komorze zęba i systemie kanałów.

Następnie bardzo dokładnym opracowaniu tych obszarów oraz szczelnym wypełnieniu kanałów na stałe, specjalnie do tego przeznaczonymi materiałami. Leczenie kanałowe Szczecin wykonywane jest przez specjalistów z naszej Kliniki niezwykle często.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kiedy zęby trzeba leczyć pod mikroskopem?

Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie.  Złamanie narzędzia endodontycznego, perforacja (czyli przebicie ściany zęba) lub nie odnalezienie  dodatkowych kanałów – te przypadki można rozwiązać skutecznie tylko przy użyciu mikroskopu. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie, a zęby które były przeznaczone do ekstrakcji mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Czy leczenie kanałowe w mikroskopie różni się od leczenia tradycyjnego z punktu widzenia pacjenta?

Pod mikroskopem lekarz widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały co pozwala mu je dokładnie opracować i oczyścić. Zmniejsza to ryzyko występowania powikłań. Jesteśmy w stanie w naszej Klinice (leczenie kanałowe Szczecin) uratować zęby, których tradycyjną metodą wyleczyć nie można np: kanały zakrzywione.

Sukces leczenia zależy również od dokładnego, szczelnego wypełnienia kanałów i ich odgałęzień bocznych. Możliwe jest dzięki zastosowaniu urządzeń do wypełniania kanałów materiałami termoplastycznymi. Każdorazowo kontrolujemy prawidłowość wypełnienia kanałów za pomocą zdjęć rentgenowskich, co gwarantuje pacjentowi pewność, że leczenie zostało przeprowadzone prawidłowo. W naszej Klinice używamy sprzętu nowej generacji co zapewnia leczenie wg najwyższych i najnowocześniejszych światowych standardów i pozwala w pełni wykorzystać zalety nowych narzędzi, materiałów i urządzeń takich jak:

Endometr Raypex 5 VDW

Endometr Raypex 5 VDW

Używany do dokładnego odmierzenia długości kanału, czyli odległości do której możemy wypełnić kanał zęba. Umożliwia jego równomierne i dokładne opracowanie oraz szybkie oczyszczenie , nawet jeżeli jest to kanał o bardzo zakrzywionym kształcie. Dzięki temu urządzeniu można również precyzyjnie wypełnić kanał bez ryzyka powikłań wynikających z niedopełnienia lub przepełnienia.Jeśli chodzi o leczenie kanałowe Szczecin w Exceldent, przyrząd ten daje znakomite rezultaty.

Mikrosilnik endodontyczny X-Smart Dual

Mikrosilnik endodontyczny X-Smart Dual

Urządzenie Dentsply Maillefer X-Smart Dual – najnowszej generacji mikromotor endodontyczny,służy do precyzyjnego, mechanicznego opracowania kanałów zęba podczas leczenia endodontycznego. W połączeniu z pilnikami rotacyjnymi ze stopu niklowo – tytanowego zwiększa jakość i skuteczność opracowania kanału, dlatego tak często wykorzystuje się je, gdy potrzebne jest leczenie kanałowe Szczecin.

Kofedram

Kofedram

Koferdam

Koferdam służy do izolacji pola zabiegowego. Jest najlepszym sposobem zapewnienia suchości i widoczności zębów podczas pracy w mikroskopie stomatologicznym. Zapewnia większą dokładność i skuteczność oraz lepsze rezultaty podczas leczenia. Stwarza również barierę aseptyczną (zabezpiecza przed drobnoustrojami znajdującymi się w ślinie) oraz zwiększa dostęp do pola operacyjnego poprzez odsunięcie języka, warg, policzków oraz dziąsła.

System plastycznej gutaperki CMS Dental

System plastycznej gutaperki CMS Dental

Wypełnienie kanału materiałem plastycznym – jest to najnowsza metoda szczelnego zamknięcia systemu kanałów korzeniowych. Polega na wypełnieniu kanału korzeniowego zęba gorącą, plastyczną gutaperką, przez co kanał wypełniony jest bardzo szczelnie, bez użycia dodatkowego uszczelniacza. Specjalny rodzaj podajnika zakończony cienką igłą pozwala bezpiecznie, w krótkim czasie wprowadzić rozgrzaną gutaperkę do kanału. Uplastyczniona pod wpływem temperatury gutaperka znakomicie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału bardzo szczelnie go wypełniając.

Mikroskop Leica M320 z technologią LED

Mikroskop Leica M320 z technologią LED

Mikroskop Leica M320 z technologią LED

Leica M320 z technologią LED jest pierwszym w swej klasie instrumentem zaprojektowanym z myślą o mikrochirurgii dentystycznej. Dla wykonania bezpiecznego leczenia w powiększeniu, używany jest stomatologiczny mikroskop zabiegowy Leica zapewniający wielokrotne powiększenie i doskonałe oświetlenie pola zabiegowego. Dzięki temu leczenie kanałowe w Szczecinie można przeprowadzić ze znakomitymi rezultatami. Takie powiększenie umożliwia odszukanie struktur anatomicznych zęba niewidocznych gołym okiem, a co za tym idzie zwiększenie powodzenia leczenia lub w ogóle jego umożliwienie. Dzięki zastosowaniu mikroskopu wiele zębów, które dotychczas musiałyby być usunięte można dziś uratować.

Klinika Exceldent -leczenie kanałowe Szczecin to najlepszy wybór!

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.