konsultacja online chat online Blog

Podstawowe leczenie stomatologiczne

Podstawowa opieka dentystyczna, określana czasem mianem stomatologii zachowawczej, to  każdy rodzaj leczenia, który  zmierza do  zachowania naturalnych, zdrowych i  mocnych zębów.

Dzięki szybkiemu oraz  fachowemu działaniu, zdrowy i  piękny uśmiech nigdy nie opuszcza naszych pacjentów.. Obejmuje leczenie chorób zębów i dziąseł wywołanych przez próchnicę, które mogą stać się bezpośrednią przyczyną chorób miazgi, ozębnej, kości szczęk, dziąseł i przyzębia, i które mogą stanowić wrota zakażenia dla całego organizmu prowadzące do powikłań ogólnoustrojowych. Podstawowa opieka dentystyczna to usługa, którą fachowo i profesjonalnie wykona dla Pacjentów Exceldent -dentysta Szczecin.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Zdrowe zęby to zdrowie całego organizmu.

Jak podkreśla specjalista z naszej Kliniki (dentysta Szczecin), zdrowe zęby i dziąsła mają wpływ na zdrowie i ogólną kondycję całego organizmu. Z kolei stany zapalne jamy ustnej mogą być przyczyną wielu poważnych chorób, takich jak: zapalenie płuc, cukrzyca czy zawał serca. Co prawda posiadanie całego garnituru ładnych i zdrowych zębów nie gwarantuje stuprocentowego zdrowia, ale nawet jeden zepsuty ząb może być źródłem poważnych komplikacji zdrowotnych, a czasami nawet zagrażają życiu. W każdym ubytku próchniczym rozmnażają się bakterie, które jeżeli ząb nie jest leczony rozprzestrzeniają się na miazgę zęba, czego objawem jest silny ból. Jeśli Pacjent przetrzyma ten stan, nie zgłaszając się do stomatologa (najlepszy wybór to w tym przypadku Exceldent – dentysta Szczecin), miazga ulega martwicy; ból ustępuje, lecz zakażenie trwa nadal i w sprzyjających okolicznościach może się szerzyć na okoliczne tkanki, powodując ropień około zębowy, zapalenie ozębnej, czy (w przypadku górnych zębów) zapalenie zatoki szczękowej.

Leczenie próchnicy

Leczenie próchnicy

Z ogniska zapalnego, nawet jeśli w danym momencie nie sprawia ono dolegliwości, bakterie mogą dostawać się drogą krwiopochodną do odległych narządów i powodować poważne powikłania (gorączkę reumatyczną, zapalenie wsierdzia, nerek, błony naczyniowej oka, a nawet posocznicę) i/lub pogarszać przebieg chorób przewlekłych (wad serca, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia rumieniowatego, łuszczycy, cukrzycy i in.).

Leczenie dzieci

Leczenie dzieci

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że podstawowe leczenie stomatologiczne, które oferuje dentysta w Szczecinie, pomoże nam zatem uniknąć wielu poważnych chorób i dolegliwości.

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.