konsultacja online chat online Blog

Leczenie nadwrażliwości

Nadwrażliwość zębów (jak podkreśla dentysta Szczecin) wiąże się z bólem, jaki odczuwamy podczas spożywania gorących lub zimnych pokarmów i napojów oraz przy wdychaniu zimnego powietrza. Warto wiedzieć, że jest to jedynie symptom innych problemów – głównie chorób dziąseł i degradacji szkliwa. W zdrowym zębie zębinę (wewnętrzna część zęba) ochraniają dziąsła oraz szkliwo.

Utrata szkliwa i powstanie ubytków w kształcie klinów może nastąpić w przypadku, gdy dziąsła zaczynają się odsuwać z powodu:

  • zapalenia dziąsła,
  • obecności kamienia, osadu itp.,
  • stosowania szczoteczki o twardych włóknach,
  • niewłaściwej techniki szczotkowania (gdy nacisk włókien na dziąsła jest zbyt silny),
  • gdy używa się past powodujących ścieranie się szkliwa,
  • wieku – z czasem dziąsła same ulegają tzw. recesji czyli obsunięciu,
  • bruksizmu.

Kluczem do zapobiegania nadwrażliwości jest zapobieganie recesji dziąseł. Jeśli doprowadzisz do recesji dziąseł to należy podjąć leczenie – w tym wypadku najlepszy będzie dentysta Szczecin.

W klinice Exceldent mechanizm działania środków znoszących nadwrażliwość opiera się na próbie przerwania przewodzenia bodźców do nerwów czuciowych miazgi albo na mechanicznym zamknięciu światła otwartych kanalików zębinowych.

W procesie leczenia nadwrażliwości w klinice Exceldent dentysta Szczecin stosuje:

Lakierowanie preparatem Fluor Protector

Jest to lakier ochronny zawierający fluor. Dentysta Szczecin wykonuje je u swych pacjentów niezwykle często. Jego działanie polega na zamykaniu otwartych kanalików zębinowych w obrębie szyjek zębów i ochrona przed nadwrażliwością oraz bólem. Fluor Protector może być stosowany w każdej grupie wiekowej, u dzieci, młodzieży i dorosłych. Ze względu na niskie stężenie fluoru lakier nadaje się także do zastosowania u małych dzieci – im także dentysta Szczecin niekiedy go aplikuje.
Fluor Protector nie tylko zmniejsza nadwrażliwość, ale jednocześnie wzmacnia twarde tkanki zęba, wbudowując w nie fluor oraz chroniąc przed dalszym ich ścieraniem. Preparat ten zabezpiecza również zęby przed wystąpieniem próchnicy.

Laser stomatologiczny SmartM PRO firmy Lasotronix

Zaletą leczenia za pomocą promieniowania laserowego jest bezbolesność, nieinwazyjność oraz krótki czas trwania zabiegów. W przypadku leczenia nadwrażliwości laser jest wykorzystywany do precyzyjnego zamykania kanalików zębinowych. Zabiegi są niezwykle precyzyjne, co jest gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej higieny. Technika światłowodowa pozwala dotrzeć do każdego zakamarka jamy ustnej. Leczenie staje się przyjemnością (patrz również: Laseroterapia).

Laser stomatologiczny Smart PRO firmy Lasotronix

Laser stomatologiczny Smart PRO firmy Lasotronix

Profilaktyka

W zależności od potrzeb dentysta Szczecin zarekomenduje również profilaktykę w postaci odpowiednich płukanek oraz past.

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.