konsultacja online chat online Blog

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną, która specjalizuje się w diagnozie, zapobieganiu oraz leczeniu wad i nieprawidłowości zgryzu.

Podczas leczenia specjalista (ortodonta Szczecin) prowadzi proces tak, by w jego efekcie uzyskać możliwe w danym przypadku zbliżenie do prawidłowego zgryzu. Aparaty są różne: ruchome, które zakłada się na dzień lub na noc oraz aparaty stałe, które mocuje się do zębów na cały okres leczenia.

Ortodoncja w Klinice Exceldent

Ortodoncja w Klinice Exceldent

Zwykle okres leczenia aparatami stałymi trwa 1,5 – 2 lat. Często wymaga usunięcia jednego lub więcej zębów tak, by w efekcie uzyskać optymalne warunki zgryzowe u danego pacjenta.

Leczenie zaczyna się od skrupulatnego wywiadu i badania lekarskiego. Nasz specjalista z kliniki Exceldent (ortodonta Szczecin) bada dokładnie warunki zgryzowe pacjenta. Wykonuje się również fotografię profilu twarzy pacjenta, który w wyniku leczenia często widocznie się zmienia. Konieczne są wyciski gipsowe, które służą do zbudowania gipsowych modeli koniecznych do pomiarów, analiz i zaplanowania leczenia. Lekarz (ortodonta Szczecin) zleca też wykonanie zdjęć rentgenowskich: pantomograficznego i cefalometrycznego bocznego. Dzięki zdjęciom jest w stanie zobaczyć korzenie i zawiązki zębów.

W kolejnym etapie lekarz przedstawia pacjentowi prawdopodobny przebieg i etapy leczenia. Następnie można przeprowadzić montaż aparatu i rozpocząć cały proces leczenia. W wyniku leczenia aparatami stałymi osiąga się zwykle bardzo znaczące i widoczne gołym okiem rezultaty.

Ortodonta Szczecin z Kliniki Exceldent zapewni Twojemu dziecku piękny uśmiech!

Ortodonta Szczecin z Kliniki Exceldent zapewni Twojemu dziecku piękny uśmiech!

Drugą kwestią, na którą zwraca uwagę ortodonta Szczecin, z której my zwykle nie zdajemy sobie sprawy jest uzyskanie prawidłowej budowy zgryzu. Dzięki temu w przyszłości pacjent może uniknąć wielu kłopotów zdrowotnych. Bez leczenia problemy ortodontyczne mogą prowadzić do próchnicy zębów, chorób dziąseł, niszczenia kości, na skutek nieprawidłowego gryzienia do kłopotów trawiennych. Nieprawidłowy zgryz może powodować kłopoty z odpowiednią fonacją, utratę lub uszkodzenie zębów i inne poważne choroby dentystyczne.

Niepokojących symptomów może być wiele. Odpowiednio wczesne konsultacje u ortodonty Szczecin umożliwiają zdiagnozowanie wady na tyle wcześnie, że proces leczenia jest krótszy, mniej uciążliwy i tańszy.

W przypadku dzieci niepokojące dla rodzica powinny być następujące zjawiska:

 • wczesna lub późna utrata zębów przez dziecko,
 • problemy z żuciem i gryzieniem,
 • oddychanie przez usta,
 • ssanie kciuka,
 • ssanie palca,
 • niewłaściwe umiejscowienie lub zablokowanie zęba,
 • szczęki, które ulegają przesunięciom podczas mówienia lub jedzenia lub wydają
 • dźwięki,
 • przygryzanie policzków lub ściany górnej ust,
 • zęby które nieprawidłowo na siebie nachodzą lub wcale się nie schodzą,
 • szczęki lub zęby, które wyglądają nieproporcjonalnie w stosunku do budowy twarzy dziecka.
Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.