konsultacja online chat online Blog

In-lay, On-lay

Inlay i Onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które w naszej Klinice  stosuje w przypadku dużych ubytków.

Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych między zębami). W Exceldent -protetyka Szczecin wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany ze względu na jej uniwersalne właściwości, ale można je również wykonywać ze stopów złota, materiałów kompozytowych lub jako kompozycje złożone np. złoto i ceramika.

Wkłady i nakłady po wykonaniu w pracowni techniki dentystycznej są wklejane do odpowiednio przygotowanego ubytku w zębie. Materiałem wiążącym są specjalne cementy. Preparacja zęba w tym przypadku różni się od przygotowania ubytku pod wypełnienie kompozytowe dlatego, że kompozyt układany jest warstwami a inlay i onlay otrzymujemy gotowe w laboratorium. Cementy i żywice, na których osadza się te konstrukcje, zapewniają dobrą szczelność i nie wypłukują się. Połączenie to jest bardzo mocne i trwałe-dlatego Exceldent ( protetyka Szczecin) tak chętnie je stosuje. Ponadto zakres preparacji pod inlay i onlay jest mniejszy niż pod korony protetyczne. Inlay i onlay mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego. Dlatego też wiele osób korzysta z tego rozwiązania, jakie daje im Exceldent – protetyka Szczecin.

Oczywiście w przypadku rozległej destrukcji tkanki zęba postępowanie to może nie sprawdzić się i wtedy stosuje się inne metody jego rekonstrukcji.

Inlay i Onlay mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego. W Exceldent – protetyka Szczecin często wykorzystujemy te kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba w naszej Klinice

Doświadczona kadra lekarzy Poznaj naszych lekarzy
Nowoczesne stanowiska Galeria kliniki
Zobacz poradnik pacjenta
Poradnik Pacjenta
girl-with-toothbrush
Informacje dla lekarzy
Dla lekarzy
men-with-toothbrushes
comet-img
Adres
ul. Kopernika 6/2,
70-241 Szczecin
Rejestracja telefoniczna:
Obróć urządzenie aby przeglądać stronę.